Musikk i Nordland inviterer til en forestilling med høytlesning for store og små, til og med for de som var små for lenge siden! Historien handler om Babar, den lille elefanten som forlater jungelen og kommer til en stor by. Han vender etter hvert tilbake til vennene Arthur og Cèleste og forteller om det rare han opplevde i byen.
Andreas Kolstad har sammenlagt mer enn 45 års erfaring som skuespiller, fra både Det Norske Teatret og Nordland Teater. Han verdsetter det levende med skuespillerfaget og det å få lov til å berøre publikum, bety noe for noen gjennom sin formidling. Og han gleder seg til å fortelle historien om Babar for barna.
Med på laget er også Musikk i Nordlands pianist, Dimitris Kostopoulos. Dimitris har mastergrad fra både Barratt Dues Musikkinstitutt og Norges Musikkhøgskole og har vært ansatt i Musikk i Nordland siden 2011.
Forfatteren Jean de Brunhoff har også laget illustrasjonene i boken. Boken kom ut på norsk første gang i 1947 og er oversatt til flere språk. Musikken er basert på den samme historien og er komponert av Francis Poulenc.
Jean de Brunhoff, tekst/illustrasjoner
Musikk, Francis Poulenc
Andreas Kolstad, forteller
Dimitris Kostopoulos, klaver
Varighet: 35 minutter
Arrangør: Kulturfabrikken Sortland
Foto: Musikk i Nordland og Nordland Teater