Sortland Jazzfestival og Scandic Sortland har invitert to folkekjære artister til Platedate!  Bli med på plateprat og platesnurring med Jørn Hoel og Steinar Albrigtsen.

Med i invitasjonen ligger et oppdrag om å ta med låter som har satt preg på livet. Hva slags musikk lokker de ut på dansegulvet? Hva var deres musikalske oppvåkning? Kan vi få høre noen flaue musikalske øyeblikk? 

Jørn Hoel er en mester i å være seg selv, og har med seg en stor porsjon humor i sine opptredener. Samtidig som han skifter mellom det melankolske, gjennom blues toner til operafølelser, og til det latinamerikanske. Er det en artist i Norge som får det til å svinge på morsmålet, så er det Jørn Hoel.

Steinar Albrigtsen er en norsk sanger, gitarist og låtskriver. Han har vunnet et stort publikum med sin melodiøse musikk i grenselandet mellom country, viser, jazz og blues. Albrigtsen har samarbeidet mye med den amerikanske visesangeren Tom Pacheco og også med sin barndomsvenn fra Tromsdalen, Jørn Hoel.

Via gjestenes musikalske preferanser, minner og historier, vil vi forhåpentlig lære dem litt bedre å kjenne. Kanskje får vi noen nye musikktips eller gode gjenhør også?

Gratis inngang - hent ut gratisbillett. NB: Også innehavere av festivalpass må hente ut gratisbillett.

 

Praktisk info

Varighet: ca 1 time

Arrangør: Sortland jazzfestival i samarbeid med Scandic Sortland

Gratis inngang - hent ut gratisbillett. NB: Også innehavere av festivalpass må hente ut gratisbillett.

Anbefalinger

newsletter-hr
gavekort-hr